🎦 CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ NA YOUTUBE?

CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ NA YOUTUBE?

czego nie wolno robic na youtubeZ tego wpisu dowiesz się czego nie wolno robić na YouTube.

YouTube to platforma, która w dużej mierze czuwa nad legalnością dodawanych treści i materiałów wideo. Jest to w dużej mierze zasługą systemu CONTENT ID, który skanuje dodawane filmy sprawdzając prawa autorskie materiałów… i robi to naprawdę skutecznie.

 

⚖️ Prawa autorskie na YouTube

Ważne aby dodawać filmy co do których masz pełne prawa autorskie czyli po prostu są stworzone przez Ciebie.

W przypadku gdy nawet część przesłanego filmu zawiera materiały innych twórców możesz otrzymać roszczenie z YouTube odnośnie przesłanego wideo. Wtedy właściciel praw autorskich będzie decydował czy Twoje wideo będzie dostępne na YouTube. Może zablokować taki film, zarabiać na nim przy czym Ty nie otrzymasz wynagrodzenia lub zażądać usunięcia go.

W przypadku usunięcia filmu otrzymasz ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich a dostęp do konta zostanie zablokowany do czasu ukończenia przez Ciebie kursu o prawach autorskich… otrzymanie trzykrotnie takich ostrzeżeń spowoduje zamknięcie na stałe Twojego konta.

Oczywiście zdarzają się pomyłki dlatego zawsze możesz się odwołać od takiej decyzji.

Pamiętaj, że System CONTENT ID skanuje zarówno obraz jak i podkład muzyczny dlatego musisz zadbać także o legalny dźwięk w Twoim wideo.

 

🔞 Etyka na YouTube

YouTube jest dostępny dla widzów w każdym wieku dlatego ważne aby treści wideo były bezpieczne. Wykluczone są treści o zabarwieniu pornograficznym lub szerzące nienawiść czy przemoc. Filmy, które nie naruszają wytycznych dla społeczności ale mogą być nieodpowiednie dla najmłodszych osób, mogą otrzymać ograniczenia wiekowe ( filmy z ograniczeniami nie mogą zarabiać ). Dla pewności sprawdź Wytyczne dla społeczności.

 

🚷 Ochrona danych osobowych

Kamery są obecne niemal wszędzie jednak nie oznacza to, że możesz publikować twarze przypadkowych osób lub np. tablice rejestracyjne. Możesz zachować anonimowość osób postronnych dzięki narzędziu zamazywania obiektów na YouTube.

 

⛔️ Celowe wprowadzanie w błąd

Opis, tytuł lub miniatura nie związana z tematyką filmu? Jeżeli tak to wprowadzasz widzów (i algorytm YouTube) w błąd. YouTube tego pilnuje a także widzowie mają możliwość zgłoszenia nieodpowiednich treści…

 

🏆 Gratuluję przeczytania wpisu i wytrwałości zdobywania wiedzy.
Już wiesz czego nie wolno robić na YouTube więc działaj 🙂 Jeżeli uważasz, że treść jest pomocna, proszę skomentuj lub udostępnij wpis.
“Ludzie, którzy tracą czas, czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz… “Mark Fisher

CO O TYM SĄDZISZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here