🎦 DARMOWA MUZYKA NA YOUTUBE

DARMOWA MUZYKA NA YOUTUBE

Z tego wpisu dowiesz się gdzie znajdziesz darmową muzykę bez praw autorskich czyli skąd pobrać legalną muzykę na YT do swoich filmów w postaci ścieżki audio, podkładu muzycznego lub muzyki w tle.

🎥 Wideo składa się z obrazu oraz dźwięku. Jeżeli tworzysz nagrania z własnym dźwiękiem np. w postaci otoczenia to wszystko jest w porządku. Gorzej gdy umieścisz podkład muzyczny znanego autora bez jego zgody…

🚫 W przypadku dodania komercyjnych utworów, do których nie posiadasz praw autorskich, system YouTube ( Content ID ) może zablokować taką ścieżkę dźwiękową.

Dźwięk zostanie usunięty z Twojego filmu przez co zapanuje cisza zamiast dodanej muzyki.

Jeżeli twórca utworu wyrazi zgodę na używanie przez Ciebie utworu, mogą pojawić się reklamy w Twoich filmach, których dochód zostanie przekazany dla twórcy utworu.

W wyjątkowych sytuacjach, YouTube może zablokować Twoje konto.

legalna muzyka na youtubePamiętaj aby tworzone wideo zawsze tworzyło całość obrazu z dźwiękiem dopasowując dźwięk do klimatu swojego wideo.

🎧 Muzyka musi współgrać z emocjami KTÓRE przekazujesz wraz z obrazem

Zwracaj uwagę na emocje jakie wywołuje dany utwór i czy współgra charakterem z Twoim wideo.

 

☑️ Kilka opcji darmowej muzyki na YouTube:

 

🎧 Po pierwsze biblioteka YouTube Audio Library

darmowa muzyka na youtube biblioteka audioJest to biblioteka utworów audio stworzona przez YouTube z której mogą korzystać YouTuberzy wykorzystując utwory w swoich materiałach wideo zamieszczanych na YouTubie.

Aby pobrać bezpłatny utwór do swojego filmu wejdź w

 Studio twórców > Narzędzia do tworzenia > Biblioteka audio 

Wybierz kartę „bezpłatna muzyka” lub „efekty dźwiękowe”.

Jeśli chodzi o utwory w bibliotece YouTube Audio Library, niektóre mogą wymagać podania informacji o autorze utworu w opisie filmu (utwory z ikoną człowieka w kółku ), niektóre możesz dodać do swojego wideo bez podawania takich danych.

Wszystko zależy na jakich zasadach jest dany utwór w bibliotece Audio Library.

Co ważne w przypadku używania darmowej muzyki z Audio Library możesz zarabiać na swoich filmach.

 

🎧 Po drugie wyszukiwarka YouTube

legalna muzyka na yt

darmowa muzyka na youtube bez praw autorskich

Sposobem na darmową muzykę jest sam YouTube a dokładniej utwory innych YouTuberów, którzy oferują darmową muzykę. Wpisz w pole wyszukiwania; “copyright free music” lub “royalty free music”.

Pamiętaj o czytaniu praw autorskich użycia utworu w swoim wideo. Może być konieczne dodanie w Twoim wideo danych artysty lub umieszczenie linku do jego kanału.

 

🎧 Po trzecie kontakt z artystą

Jeżeli masz swojego ulubionego artystę po prostu napisz do niego, prosząc o wykorzystaniu utworu ( zgodę na wykorzystanie utworów warto mieć na piśmie ).

Niezależni artyści chętnie udostępnią Ci utwory w zamian za ich promocję… działa to w dwie strony 😉

 

🎧 Po czwarte Creative Commons

legalna muzyka na youtube creative commonsWyszukiwarka oficjalnej strony Creative Commons

Baza utworów do wykorzystania w Twoich wideo na YouTube. Jednak tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ Creative Commons posiada 6 stopni licencji udostępniania utworów z czego jedynie 3 typy licencji pozwalają na wykorzystanie utworu w wideo w którym możesz zarabiać. W każdej licencji utworów Creative Commons wymagane jest podanie autora utworu w opisie Twojego filmu. Koniecznie czytaj licencje wykorzystania utworów aby Twoje konto na YouTube nie zostało zablokowane.

 

🎧 Po piąte serwisy muzyczne

W sieci istnieje sporo serwisów, które udostępniają muzykę. Trzeba jednak być ostrożnym i czytać warunki wykorzystania utworów.

Audionautix.com

Commons.wikimedia.org/wiki/Category:Sound

Bandcamp.com

Europeana.eu

Jamendo.com

Incompetech.com

Freemusicarchive.org

Freemusicarchive.org

Soundcloud.com

Zajrzyj także na fora muzyczne gdzie początkujący muzycy czekają na swoje 5 minut 😉

 

🎧 Po szóste znane hity

Oczywiście, nie wszystkie hity muzyczne możesz użyć w swoim wideo. Zanim jednak się poddasz sprawdź prawa autorskie danego utworu.

Wejdź w zakładkę Muzyka z reklamami; Studio twórców następnie Narzędzia do tworzenia i przejdź do Biblioteka audio. Wpisz wykonawcę i tytuł utworu, który chcesz wykorzystać w filmie aby sprawdzić jego prawa autorskie.

Prawa autorskie dają 3 możliwości wykorzystania utworów;

Możesz zarabiać na swoim filmie z wykorzystaniem utworu ale może dojść do sytuacji, że będziesz dzielił się przychodami z reklam z twórcą utworu lub właścicielem praw autorskich.

Utwór zablokowany w wybranych krajach. W krajach, których nie wykluczono użycia możesz dodać utwór do swojego wideo.

Utwór zablokowany na całym świecie. Utwór zablokowany i nie możesz go używać.

Powodzenia w odkrywaniu świata muzyki…

 

🏆 Gratuluję przeczytania wpisu i wytrwałości zdobywania wiedzy.
Już wiesz skąd możesz legalnie pobrać darmowa muzykę na YouTube więc działaj 🙂 Jeżeli uważasz, że treść jest pomocna, proszę skomentuj lub udostępnij wpis.
“Ludzie, którzy tracą czas, czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz… “Mark Fisher

CO O TYM SĄDZISZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here