🎦 KARTY NA YOUTUBE

KARTY NA YOUTUBE

karty na youtubeZ tego wpisu dowiesz się czym są karty na YouTube.

Karty na YouTube to “następcy” adnotacji dzięki, którym masz możliwość dodatkowej interakcji z widzem w trakcie oglądania wideo.

 

📰 Czym są karty na YouTube?

Karty na YouTube to ikony zwane “zajawkami” umieszczone w prawym górnym rogu Twojego wideo. Po najechaniu kursorem na ikonę kart wyświetli się informacją jaką chcesz przekazać widzowi.

Karty nie zasłaniają obrazu filmu i to widz decyduje czy sprawdzi co umieściłeś dla niego w kartach. Za pomocą kart możesz zachęcić widza do obejrzenia pozostałych wideo, całych playlist lub odwiedzenia np. Twojego sklepu.

Najlepszym momentem na umieszczenie kart zachęcających do obejrzenia pozostałych filmów, może być ostatnie 20% czasu Twojego wideo.

Natomiast karta z przekierowaniem do sklepu wydaję się być odpowiednia podczas prezentowania produktu. Musisz testować różne opcje i wybrać tą, która najlepiej sprawdza się u Ciebie…

W jednym filmie możesz umieścić do 5-ciu kart jednocześnie

Bez wątpienia warto korzystać z kart, które prowadzą widzów do wykonania określonej akcji czyli “call to action”. Co ważne, możesz analizować statystyki użycia kart dzięki analityce YouTube. Jeżeli okaże się, że Twoje karty nie są klikane, być może musisz poinformować o ich istnieniu Twoich widzów lub np. dodać element graficzny zwracający uwagę na ikonę z kartami.

dodanie kart na youtube

 

📰 W czym karty są lepsze od adnotacji?

Przede wszystkim w porównaniu z adnotacjami, karty wyświetlają się na urządzeniach mobilnych co już samo w sobie jest dużą korzyścią.

W kartach także możesz dodać link zewnętrzy, który musi być zgodny z zasadami AdWords,zasadami reklam w YouTube oraz z Wytycznymi dla społeczności YouTube.

 

📰 Jakie treści umieścić w kartach?

Przede wszystkim w kartach powinny być umieszczone treści związane z prezentowanym wideo. Oderwane tematycznie materiały mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Dlatego w kartach umieszczaj materiały związane z tematem, który poruszasz w danym wideo.

W kartach popularne jest;

✅ polecanie podobnych filmów

✅ promowanie współpracującego z tobą kanału

✅ kierowanie do serwisów crowdfundingowych

✅ kierowanie do ankiety z pytaniami dla widzów

✅ polecanie całych playlist związanych z tematem filmu

✅ przekierowywanie do produktów które prezentujesz w swoim wideo

 

Stosuj różne warianty kart i zawsze sprawdzaj statystyki aby poznać, które karty najlepiej działają.

 

📰 Jak dodać karty do wideo na YouTube?

link na youtube karty

Zaloguj się do konta na YouTube

Następnie wejdź w “Studio Twórców”

Wybierz wideo w którym chcesz dodać karty i kliknij “Edytuj”

Na koniec wybierz zakładkę “Karty”

Po prawej stronie filmu, znajduje się link “Dodaj kartę”

link filmu na yt

 

🏆 Gratuluję przeczytania wpisu i wytrwałości zdobywania wiedzy.
Już wiesz czym są karty na YouTube więc działaj 🙂 Jeżeli uważasz, że treść jest pomocna, proszę skomentuj lub udostępnij wpis.
“Ludzie, którzy tracą czas, czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz… “Mark Fisher

CO O TYM SĄDZISZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here